Najciekawsze zwierzęta świata

Najciekawsze zwierzęta świata

Świat pełen jest niesamowitych stworzeń, które wzbudzają naszą ciekawość. Niektóre z nich są tak dziwne i egzotyczne, że trudno uwierzyć, że istnieją naprawdę. W tym artykule przyjrzymy się najbardzi czytaj więcej »

obraz do sypialni

Obraz do sypialni - czym się kierować przy jego wyborze

Sypialnia należy do wyjątkowych przestrzeni mieszkalnych. To właśnie w tym miejscu odpoczywamy po całym pracowitym dniu. Żeby jednak dobrze wypocząć i zregenerować siły, musimy zadbać o odpowiednią a czytaj więcej »

pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron, a wpisy blogowe

Stronę może dziś zbudować praktycznie każdy. Istnieją darmowe generatory, a nawet zlecanie prac na zewnątrz może być całkiem tanie. Jednak taka witryna nie będzie sprzedawać. Przyciągnięcie użytkown czytaj więcej »

 

Najciekawsze zwierzęta świata

Świat pełen jest niesamowitych stworzeń, które wzbudzają naszą ciekawość. Niektóre z nich są tak dziwne i egzotyczne, że trudno uwierzyć, że istnieją naprawdę. W tym artykule przyjrzymy się najbardziej intrygującym zwierzętom na Ziemi. Przedstawimy Ci kilka gatunków, które na pewno Cię zaskoczą! Jeśli chcesz poznać te fascynujące stworzenia, to odsyłamy Cię do Bookoliki, gdzie możesz znaleźć wszelkie informacje o nich.

Kameleon

HTTPS://bookolika.pl/pokaz-produkt/zwierzeta-swiata-200-ciekawostek-przedsprzedaz-ksiazke-wyslemy-22-listopada/47 Najciekawsze zwierzęta świata

Kameleon to jedno z najbardziej charakterystycznych zwierząt na świecie. Jego umiejętność zmiany koloru skóry w celu maskowania się przed drapieżnikami sprawia, że jest on bardzo intrygujący. Kameleony mają również inne unikalne cechy: ich oczy mogą obracać się w różnych kierunkach jednocześnie, a ich język może być dłuższy niż ich całe ciało!

Kameleony są rozpowszechnione na całym świecie i można je spotkać w Afryce, Azji i Europie. Szeroki wybór gatunków oznacza, że każdy może znaleźć coś dla siebie - od małych kameleonów do dużych okazów o masie do 1 kg!

Mantykora

Mantykora to potworniak pochodzący z Afryki Południowej. Wygląda jak połączenie pająka i skorpiona - ma cztery pary nóg i dwie pary rogów na głowie. Jego ciało jest pokryte twardymi łuskami, a jego silne szczypce mogą przebić skórkę banana! Mantykory siedzą czekając na ofiary i atakują je swoimi szczypcami.

Mantykory szybko się poruszają i maja bardzo dobrze rozwinięty system nerwowy. Ich masywne ciała służy im do walki z drapieżnikami lub innymi mantykorami o terytorium. Sama ich obecność może być imponujaca - mogą one mierzyć nawet 15 cm długości!

Tukan

Tukany to ptaki o piaskowym upierzeniu i charakterystycznym dziobem w kształcie litery "V". Ich pióra maja intensywne barwy - od czerwieni po turkus - co czyni je bardzo widocznemi w lasach tropikalnych Ameryki Południowej.

Tukany maja równie intrygujace zachowanie - lubiom gromadzić się w duzych stadach i hałasować swoimi donośnymi głosami. Ich dieta sklada si ćgłownie ze owocow, ale czasem poluja tez na mniejsze ptaki lub owady. Tukany sa tez bardzo inteligentne - potrafia uczyc sie nowych rytuałow społecznych oraz tworzyc narzedzia do polowania.

Artykuły powiązane